Wynajem samochodu – czy wiek kierowcy jest istotny?

Wynajem samochodu - czy wiek kierowcy ma znaczenie?
Posiadanie własnego auta, to komfort, na który niestety nie każdy może sobie pozwolić. Mimo, że ceny pojazdów nie są wygórowane, to sporym obciążeniem finansowym są natomiast opłaty ubezpieczeniowe i inne wydatki związane z naprawami, czy zużywanym paliwem.

 

Wiele osób mieszkających w dużych miastach o wiele częściej korzysta z komunikacji miejskiej, nie tracąc tym samym czasu na stanie w korkach i szukanie miejsc parkingowych. Jednak nawet w ich przypadku zdarzają się sytuacje, w których samochód po prostu się przydaje, np. wyjazd na wakacje, wycieczka za miasto, duże zakupy itp. W takim przypadku, doskonałym rozwiązaniem jest wynajem samochodu. Dzisiaj sprawdzimy na czym on polega i czy wiek kierowcy ma znaczenie.

 

Wynajem samochodu - czy wiek ma znaczenie?
Mimo tego, że pełne uprawnienia do kierowania pojazdem kategorii B można uzyskać dopiero po ukończeniu 18 roku życia, to w przypadku wynajmu krótko lub długoterminowego sprawa nie jest już wcale taka prosta. Tak naprawdę warunki zależą od regulaminu konkretnej wypożyczalni, dlatego też czasami minimalny wiek kierowcy może wynosić 18, ale też 21, a nawet 25-26 lat. Zdarza się, że firma wypożyczająca samochody wymaga od klienta posiadania przynajmniej rocznego stażu na fotelu kierowcy. Jak widać, wbrew pozorom wiek kierowcy ma znaczenie i to on jest podstawowym kryterium przy podejmowaniu decyzji przez wypożyczalnię.

 

Jeśli chcesz wynająć pojazd musisz przedstawić w wypożyczalni ważne prawo jazdy oraz drugi dokument - dowód lub paszport, za pomocą którego potwierdzisz swoją tożsamość. Następnie czeka Cię wybór konkretnego modelu pojazdu oraz podpisanie umowy najmu oraz protokołu przekazania. Konieczna jest też weryfikacja stanu auta, żeby w razie czego wszelkie niedogodności zgłosić jeszcze przed rozpoczęciem jazdy.

 

Najem krótko- i długoterminowy
Bez względu na to czy potrzebujesz samochód na tydzień, miesiąc czy pół roku zasady wynajmu są właściwie takie same. Wiek ma duże znaczenie, ponieważ wszechobecny stereotyp młodego kierowcy sugeruje, że ma on niewielkie doświadczenie i jest bardziej narażony na kolizje. Pamiętaj jednak, że minimalny wiek określany jest przez konkretną firmę - może być różny, dlatego warto sprawdzić kilka różnych wypożyczalni.

0 0
Feed

Zostaw komentarz