Jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy?

Jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy?
Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z wypożyczalni samochodów. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i o wiele tańsze niż zakup własnego pojazdu. Jednak to nie jedyna zaleta, ponieważ wynajem auta to doskonałe rozwiązanie dla podróżnych, ale także tych, których pojazd uległ awarii. Zwłaszcza, że Klienci mogą zdecydować się zarówno na wynajem krótko, jak i długoterminowy. Skoro wiemy już, dlaczego warto zdecydować się na wynajem, sprawdźmy jakie pojazdy najczęściej wybierają Polacy!

 

Najpopularniejsze auta wśród Polaków - wypożyczalnie
Z obserwacji branżowych wynika, że mieszkańcy naszego kraju najczęściej decydują się na najbardziej ekonomiczne marki. Znaczenie ma nie tylko cena pojazdu, ale przede wszystkim to, ile pali i czy jazda nim będzie opłacalna. Dużą popularnością cieszą się auta z segmentu B – przede wszystkim Reno Clio, ze względu na niską cenę i wnętrze dobrze przystosowane dla podróżnych.

 

Zainteresowaniem cieszą się również droższe pojazdy, w mieście sprawdzą się zwłaszcza te o optymalnych rozmiarach, które wszędzie się zmieszczą. Podróżowanie nimi sprawia, że Klienci nie mają problemu z parkowaniem czy manewrami, nawet na małej przestrzeni. Segment aut C oraz C+, to duży komfort nie tylko dla kierowcy, ale również dla pasażerów. W tym przedziale cenowym dużą popularnością cieszy się Reno Megan, który jest dobrze dopasowany do potrzeb.

 

Rozsądny wybór z myślą o wygodzie
Ciężko jednoznacznie określić jakie modele samochodów najczęściej wypożyczają Polacy. W naszej firmie jest to Reno, jednak wielu Klientów decyduje się także na Fordy, które słyną ze swojej jakości, dobrych parametrów technicznych i niskiej ceny. Wypożyczając pojazdy nasi rodacy biorą pod uwagę rodzaj podróży, a także liczbę osób - dla rodzin najlepiej sprawdzą się modele typu combi, natomiast podróżując w pojedynkę w zupełności wystarczą te w wersji mini.

 

Najmniejszy odsetek wypożyczanych pojazdów stanowią samochody ekskluzywne, głównie dlatego, że cena wynajmu jest oczywiście najwyższa. Klientami, którzy najczęściej korzystają z tego typu transportu, są pracownicy na wysokich stanowiskach potrzebujący auta podczas pobytu na delegacji, ale również osoby, które szukają wyjątkowego modelu na ważne okazje, taki jak wieczór kawalerski, panieński czy ślub.

0 0
Feed

Zostaw komentarz